Veli Andaç

2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olan Veli ANDAÇ, askerlik sürecinin ardından 2009 yılında Optimum CRO’da Klinik Araştırma Sorumlusu olarak iş hayatına başladı. Klinik araştırma alanındaki projelerin takibi, proje monitorizasyon ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi, biyo-istatistik veri girişleri ve analizlerinin yapılması konularında tecrübe edindi.

2015 yılında kariyerini geliştirmek amacı ile İngiltere’ye gitme kararı aldı ve Bournemouth Üniversitesi’nde Proje Yönetimi alanında yüksek lisans programına başladı. Yüksek lisans programı süreci içerisinde Proje Yönetimi metodolojisine ek olarak akademik alanda Liderlik Prensipleri, İnsan Yönetimi, Pazarlama Stratejileri, Kurumsal Yönetim ve İş Etiği konularında akademik eğitimler aldı. İstatistik ve Proje Yönetimi disiplinlerinin sürekli iyileştirme metodolojilerindeki yeri ve önemi üzerine literatür araştırmalar gerçekleştirdi. Yüksek lisans tezinde Proje Yönetimi’nde Yalın Altı Sigma metodolojisinin önemini inceleyerek iki metodoloji ile ilgili akademik literatüre önemli bulgular kazandırdı.

2017 yılında dekoratif mobilya aksesuarları alanında üretim yapan Çebi’de Kalite Güvence Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Görev süresince şirket içi ve tedarikçi denetimleri süreçlerinde aktif rol aldı. 2018 yılında “Çebi Proses İyileştirme” inisiyatifini başlatarak liderliğini üstlendi ve saha iyileştirme çalışmalarının koordinasyonunu yönetti. 2019 yılında Çebi’nin ilk “Yalın Altı Sigma DMAIC” projesini, şirkete finansal kazanımlar sağlayarak tamamladı. Bu süreçte Yalın Altı Sigma metodolojisinin şirket içerisinde benimsenmesi ve yayılımı için çalışmalar gerçekleştirdi.

2020 yılında Matris Danışmanlık bünyesine katılan Veli, 2021 yılı itibari ile Uzman Kara Kuşak olarak Yalın Altı Sigma Kara, Yeşil ve Sarı Kuşak eğitimleri ve proje danışmanlığı görevlerini üstlenmektedir. Ayrıca Matris’in inovasyon çatısı altında yeni ürünlerin geliştirilmesinin yanında, teknoloji ve yazılım alanındaki projelerin liderliğini üstlenmektedir.

Danışmanlık ve Eğitmenlik Deneyimi – Kurumsal Referanslar
  • Bosch Rexroth
  • Borçelik
  • Borusan Otomotiv
  • Coats
  • EFI Otomotiv
  • Ege Kimya
  • Şişecam
  • Türkiye Finans Katılım Bankası